ברוכים הבאים | ריל טיים - פתרונות מחשוב לעסקים

 • Facebook
 • twitter
 • Mailbox
 • TeamViewer
 • מיקרוסופט קפצה במפתיע ל- Windows 10

  החברה מנסה למחוק את הרושם הבעייתי שהותירה חלונות 8; המערכת החדשה מיועדת לכל קשת הגאדג'טים - מסמארטפונים ועד שרתים

  מיקרוסופט הכריזה הערב (שלישי) על מערכת ההפעלה הבאה שלה למחשבים וטאבלטים, אבל בעוד שכולם ציפו ל-Windows 9, החברה החליטה לדלג היישר לווינדוס 10. "חלונות נמצאת על סף, ועכשיו הגיע הזמן לחלונות חדשה", אמר טרי מיירסון, סגן נשיא למערכת הפעלה באירוע. "זה לא יהיה נכון לקרוא לה וינדוס 9".

  החברה הבטיחה כי חלונות 10 תתאים לשורה של מוצרים ותחומים, מסמארטפונים, מחשבים וטאבלטים דרך שרתים ועד לגאדג'טים מתחום האינטרנט של הדברים. "לחלק מהמוצרים יש מסכי 4 אינץ', לחלקם יש מסכי 80 אינץ' ולחלק אין מסכים בכלל. כמה מהמכשירים משתמשים בעיקר במגע/בעט, אחרים בעכבר/מקלדת, אחרים משתמשים בבקר/מחוות - וחלק מהמכשירים יעבור בין שיטות קלט".

  חלונות 10 - אותה מערכת בכל מקום
  חלונות 10 - אותה מערכת בכל מקום. צילום: מיקרוסופט

  ג'ו בלפיורה, סגן נשיא לחלונות, הציג את השינויים, שיגרמו למשתמשי חלונות 7 להרגיש בבית - לפחות בדסקטופ. במקום מסך האריחים שמקבל את פני המשתמשים הם יראו את הדסקטופ המוכר מחלונות 7, עם כמה שינויים קלים. בלפיורה הדגיש את הצורך למשוך את משתמשי חלונות 7, שרבים מהם העדיפו לוותר על השדרוג לחלונות 8 ולהישאר עם דסקטופ מסורתי יותר. "אנחנו מעוניינים למצוא את האיזון כדי שמשתמשי וינדוס 7 יקבלו חוויה דומה במכשירים שהם כבר מכירים", אמר.

  הדגש לא מפתיע לנוכח העובדה שחלונות 7 תופסת יותר ממחצית השוק של וינדוס. לפי חברת המחקר IDC, בתחום העסקי, יש כ-715 מיליון עותקים של חלונות מותקנים, ומתוכם 361.2 הם של חלונות 7. בעוד ש-XP, שהתמיכה בה הסתיימה עומדת על 224 מיליון וחלונות ויסטה על 40 מיליון. חלונות 8 אפילו לא עברה את ויסטה והנתח שלה עומד על קצת יותר מ-16 מיליון.

  תפריט התחל המחודש
  תפריט התחל המחודש. צילום: מיקרוסופט

  אבל האריחים לא נעלמו לגמרי, למעשה הם מסתתרים בכלי שהיעדרו היווה את המוקד המרכזי לתלונות משתמשים - תפריט התחל. כפי שהציגו ההדלפות שיצאו בשבועות האחרונים, מיקרוסופט הקשיבה לביקורת של המשתמשים והחזירה את התפריט, שנראה כעת משודרג, וכולל, בנוסף לגישה לתוכנות וחלונית חיפוש, אריחים חיים שיוכלו להראות עדכונים על מזג אוויר, מייל ואפליקציות נוספות. החיפוש יהיה זמין גם מסרגל המשימות.

  בנוסף, במקום שאפליקציות חלונות 9 ייפתחו אך ורק על מסך שלם כברירת מחדל, ניתן יהיה לפתוח אותן כחלונות על הדסקטופ. תוספת שקיימת כבר זמן רב בלינוקס ו-OS X היא השילוב של תמיכה בשולחנות עבודה מרובים. אחד הדברים שיישארו מחלונות 8 הוא ה-Charms Bar, שלדברי בלפיורה יזכה לשיפורים משלו. "אנחנו רוצים לתמוך במשתמשי חלונות 8 שמשתמשים מחשבי מגע ומקבלים מהם הרבה תועלת".

  באדיבות: בארץ